ליצירת קשר

השאר פרטים וניצור עמך קשר

  מערכות גילוי אש

  בין אם מדובר בבתי חולים, משרדי היי טק, מלונות או בנייני מגורים, סכנות אורבות בכל פינה ומסכנות את הביטחון האישי שלנו. אש ועשן, למשל, הם גורמי סכנה משמעותיים היכולים להפר את תחושת הביטחון בחיי היום יום שלנו – ובמידה והם לא מטופלים במהרה, אף יצרו נזקים במבנה, בחפצים וכמובן בחיי אדם. מערכות גילוי אש מאפשרות אבחון מהיר של המצב המסוכן ומונעות התדרדרות מסוכנת.

  סוגי מערכות גילוי אש

  לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות, אין סיבה לא להתקין אצלכם בבית או בעבודה מערכת לגילוי אש. מערכות חדשניות אלו מאפשרות לגופים או ליחידים ליהנות מהתפתחויות אלו תמורת מחירים נמוכים יחסית. בין אם מדובר במערכת אנלוגית או אוטומטית, בואו נבדוק אילו סוגי מערכות גילוי אש קיימים.

  1. צופרים – לצורך זיהוי אש וכיבוי, יש צורך במערכות מתוחכמות שיבצעו מלאכה זו מראשיתה ועד סופה. רכזות גילוי האש כוללות, לדוגמא, צופרים המסמנים בעוצמה חזקה כאשר פורצת אש.
  2. מנורת סימון במידה וישנם עובדים כבדי שמיעה, קיימות אופציות נוספות לאיתור פריצת אש. מנורת סימון היא אחת מהן, והיא מספקת התרעה ויזואלית מפני אש.
  3. לחצן ניפוץ אדום – ישנו, כמובן, גם לחצן ניפוץ אדום, בו משתמשים באופן ישיר וידני כאשר פורצת אש. במידה ואתם בקרבת לחצן זה – אין צורך להמתין לכלי הזיהוי האחרים ולהתחיל להעירך בהתאם.
  4. גלאי עשן עצמאי 220 – מדובר בגלאי עשן הנושא חיישן פוטואלקטרי ברמה גבוהה, עובדה שמשאירה מקום קטן מאוד לטעויות. עיצוב גלאי עשן זה הוא משמעותי גם כן וזאת משום שהוא עוצב כך שלא יבלוט בחלל החדר, ויוכל להתמזג, מבחינת הנראות, עם עיצובו של החדר – כך שאין צורך לחשוש ממראה "כבד" ומיושן של מערכת גילוי עשן, להיפך.

  גילוי אש מוקדם בידיים מקצועיות בלבד

  אין ספק ששימוש במערכות לגילוי אש הוא חשוב – אך אל תתפתו להרכיב אותן בעצמכם, אלא להשאיר את מלאכת התקנת מערכות גילוי האש בידיהם של אנשי מקצוע. א.מ מערכות אבטחה יקפידו על התקנה נאותה ומקצועית.

  מערכות גילוי אשהחוק בישראל מחייב התקנת מערכות לגילוי אש ועשן במבנים שונים: מבני מגורים, בנייני משרדים, מרכזי קניות, מתחמי תעשייה ומתקנים אחרים. תפקידן של מערכות אלו הוא להתריע מיד עם תחילתה של שריפה, לאפשר לשוהים במקום להימלט וליידע את שרותי הכיבוי אש. התקנה מקצועית עם הצוות של א.מ. מערכות אבטחה, תבטיח לכם מערכת המתפקדת במיטבה ומותאמת במדויק לצרכי הבניין שלכם.

  כיצד פועלות מערכות לגילוי אש?

  מערכות לגילוי אש ועשן מונעות נזקים לרכוש ולנפש על ידי גילוי מוקדם של סימני אש, עשן ושינויי טמפרטורה. הגילוי מתבצע באמצעות גלאים שונים המותקנים במבנה. יש מגוון של התקנים וגלאים שכדאי להכיר:

  • גלאי חום – מותקן לרוב במטבחים או בחללים אחרים בהם יש סיכון גבוה להתלקחות אש. פועלים על בסיס גילוי טמפרטורות גבוהות.
  • גלאי אופטי – גלאי נקודתי המותקן בתקרות ובלוחות חשמל. זקוק לחדירת עשן בכמות מספקת, כדי להפעיל מערכות התראה ומילוט. מהירות הגילוי עולה ככל שמספר הגלאים גדול יותר.
  • זיהוי טמפרטורה באמצעות סיבים אופטיים הנפרשים במנהרות ותעלות תשתית. הסיב האופטי רגיש לשינויי טמפרטורה בסביבתו.
  • התקני לחיצה ומשיכה ידניים – המתבססים על גילוי אנושי של השריפה, ומאפשרים לחיצה או משיכה ידנית כדי להתחיל בפעולות ההתרעה. התקנים אלה נמצאים בדרך כלל בפתחי המבנה וביציאות החירום.
  • גלאי קרן – שולח ומקבל קרן לייזר ומפעיל את מערכות ההתראה כשעשן חוצה את הקרן.

  עם גילוי עשן או אש באמצעות מגוון הגלאים, יופעלו אמצעי מילוט והתראה שונים: צופרים, מערכות כריזה, נוריות סימון, אורות מהבהבים המצביעים על כיווני מילוט ומערכת תקשורת אוטומטית המחייגת לכוחות הכיבוי וההצלה.

  התקנת מערכות גילוי אש עם אנשי המקצוע של א.מ. מערכות אבטחה

  מלבד תקנים בינלאומיים מחמירים, המערכות לגילוי אש עוברות גם בדיקות קפדניות של מכון התקנים ועומדות בדרישות שרותי הכבאות.

  מומחי בטיחות האש של א.מ. מערכות אבטחה, מנוסים בבחירה ובהתקנה של מערכות גילוי אש ועשן. ניסיונם הרב מאפשר להם להתאים את המערכות לתנאים בשטח, לצרכים הייחודיים של הלקוח ולדרישות המבנה, כדי לצמצם ככל האפשר את הסיכון לפגיעה ברכוש ובנפש.

  ליצירת קשר

  השאר פרטים וניצור עמך קשר   גילוי אש

   החשיבות של גילוי אש כבר בשלבים המוקדמים שלה איננה מוטלת בספק. מומחים בתחום חוזרים ואומרים שאת האש הגדולה ביותר ניתן לכבות באמצעות כוס מים, אם מגלים אותה בשלבים המוקדמים שלה. מערכות גילוי אש נועדו בדיוק למטרה הזאת – גילוי אש ומניעת ההתפשטות שלה. מהן מערכות גילוי אש? מהם המרכיבים השונים של מערכות כאלה? היכן נהוג להתקין מערכות גילוי וכיבוי אש? במאמר הבא נשיב לשאלות הללו בקצרה ובבירור.

   התקנת מערכות גילוי אש

   מערכות גילוי אש, כשמן כן הן, מערכות שהמטרה שלהן היא לגלות קיומה של שריפה כבר בשלבים מוקדמים. המערכות כאמור אמורות לשלוח התראות למוקדים ייעודיים בשלבים המוקדמים של השריפה. זאת, הן באמצעות גלאי חום המגיבים לעלית טמפרטורות והן באמצעות גלאי עשן המגיבים לקיומו של עשן, שהוא בדרך כלל חלק אינטגרלי ובלתי ניתן לעצירה במקום שבו הולכת ומתפתחת שריפה. הן גלאי החום והן גלאי העשן מחוברים למוקד שאמור להגיב לסכנת אש ולשלוח למקום שבו קיים חשש לשריפה אנשים המסוגלים לטפל בה במהירות. במרבית המקרים, בעיקר כאשר מדובר במקומות שהסיכון לשריפות בהם גבוה, נוספים לגלאי החום והעשן גם ספרינקלרים, המתיזים מים בצורה מאסיבית באזור הבעייתי ומכבים, או לכל הפחות מעכבים את התפשטות האש.

   היכן נהוג להתקין מערכת לאיתור אש?

   באופן עקרוני, התקנת מערכת לגילוי ולמניעת שריפות היא מומלצת בכל מקום, הן בבתים פרטיים והן במבנים ציבוריים. עם זאת, יש מקומות שבהם המערכות הללו נמנות עם הדרישות החוקיות להפעלה שלהם. בדרך כלל מדובר במקומות שהסיכון בהם גבוה מהרגיל. עם המקומות הללו ניתן למנות מטבחים תעשייתיים, מאפיות ומפעלים שבהם נעשה שימוש בתנורים, מבערים, רתכות ומכשירים מסוכנים אחרים. בנוסף, במקומות שבהם הסיכויים להתפשטות שריפה הם גבוהים, כגון נגריות או מקומות שבהם מעובדים חומרים מסוכנים, דורש החוק גם כן התקנת מערכת גילוי אש. אם יש לכם עניין להתקין מערכות גילוי אש בעסק או בבית, אתם במקום הנכון. צרו קשר כעת והמומחים של א מ מערכות אבטחה לבית ולעסק יחזרו אליכם בהקדם. הם ילמדו את הצרכים שלכם ויתאימו עבורכם מערכת איכותית, יעילה וכזאת העומדת בדרישות החוק.

   מערכות גילוי אש ועשן 

   על מנת להבטיח את הבחירה הנכונה של מערכות גילוי אש ועשן, מומלץ יהיה לפנות אל חברת א.מ. מערכות אבטחה המנוסה. חברתנו בעלת ניסיון רב שנים בפעילותה ומקפידה לכל אורך השנים הללו את הענקת המענה האיכותי והמדויק עבור כל צרכיו של כל לקוח ולקוח. הבטיחו גם אתם את יישומו של מנגנון משוכלל ואפקטיבי בגילוי נוכחותם של עשן ואש ואת הטיפול המיידי הנחוץ בגורמים הללו. שירותי חברתנו זמינים לכם בכל עת ויסייעו באבחון מהיר של המצב ומניעת הידרדרות שלו לסיטואציה מסוכנת עוד יותר.

   גילוי אש - מה שחשוב לדעת

   מטרתן של מערכות גילוי אש ועשן הוא בזיהוי אוטומטי של פרוץ דליקה בשלבים המוקדמים ביותר, בכך למעשה ניתן יהיה לפעול בהתאם למצב בהקדם האפשרי ובצורה הנכונה על מנת למנוע אסון ופגיעה ברכוש כמו גם בחיי אדם. מערכת זו מדווחת על מצב החירים באמצעות אזעקה ואף יכולה גם להתריע על המצב באמצעות חייגן אוטומטי לגורמים נוספים, לרבות בעליו של העסק, כוחות כיבוי האש, מוקד  סיור ואנשי מפתח נוספים. וודאו כי אתם בוחרים בשירותיה של חברה מנוסה ומיומנת בתחום אשר תספק עבורכם את המערכות המשוכללות, החדישות והאמינות ביותר. בכך תוכלו גם אתם להבטיח את המענה המהיר ביותר במידה ופורצת שריפה בנכס שלכם. זכרו כי רצוי יהיה לשלב לצג מערכת גילוי אש ועשן גם מערכת כיבוי אש מסוגים שונים. בין אם מדובר על מערכת ספרינקלרים ומטפים או כל פתרון בטיחותי אחר נוסף.

   מערכת גילוי גש - חיוניות במקצועיות

   שירותיה של חברת א.מ. מערכות אבטחה, כוללים לא רק את אספקתן של המערכות החיוניות לניהול מצבי חירום ביעילות, אלא גם התקנה של מערכות חשובות ואפקטיביות אלו. חברתנו מעמידה לשירותכם את אנשי המקצוע המובילים בתחומם אשר יספקו את המענה והשירות המיומן והאיכותי בתחומו. כך שאין סיבה להסס, פניה אל חברתנו תעניק לכם את היכולת להתמודד בצורה יעילה ובטיחותית עם מצבי שריפה מסוכנים.

   מיתוג וקידום באינטרנט מיתוג וקידום באינטרנט